سجده بر خاك
به ياد شهيداني كه سجده بر خاك مي زدند... 
بسمه تعالی

 
شهید حسن آقاسی زاده در فروردین ماه 1338 همزمان با اذان صبح در مشهد مقدس پا به عرصه وجود نهاد و در موقع تولدش ؛ سرش تراشیده و بند نافش زده و بسیار پاک و پاکیزه بود ! از همان کودکی موقع نماز ؛ خود را به سجاده میرساند و از پدر مادرش تقلید میکرد . نسبت به بقیه فرزندان بهتر و آرام تر و ساکت تر بود بدنیا آمدنش هم با بقیه فرق داشت . کم خوراک بود و از بین میوه ها ؛ آنهایی که لک دار و ضایع شده بود را بر میداشت . سر سفره که می نشست تا بقیه شروع نمیکردن دست به غذا نمیزد . گوشت نمیخورد میگفت : عادت کردم . اوایل دبستان روی موکت میخوابید میگفت : اگه همه روی تشک خوابیدن من هم میخوابم . اخلاقش بیست بود ! در تمام ایام مدرسه نمراتش 20 بود معلمانش میگفتند : حسن نابغه است هوایش را همه جوره داشته باشید .

سال 1350 وارد دبیرستان شد و در رشته ریاضی ثبت نام کرد . سر کلاس اعلامیه های امام را بین دانش آموزان توزیع میکرد . وقتی پدر از کارهای پسرش با خبر شد ؛ رو به پدر کرد و گفت : چه بهتر که شما هم آگاه شدید حالا بهتر و راحت تر میتوانم ادامه دهم . پس از اتمام دوره دبیرستان در مقابل سوالی که : چرا به تحصیل ادامه نمیدهی ؟ میگفت : من پیرو ولایت فقیه ام و بر خود واجب میدانم به فرمان ولی فقیه باشم نه شما !

بدانید من غیر از کارهای دینم ؛ کار دیگری انجام نمیدهم . خانواده همچنان اصرار داشتند که او درسش را ادامه دهد . بنابراین به قم رفت تا از نماینده امام کسب تکلیف کند و ایشان هم حسن آقا را به تحصیل تشویق کرده بودند .

او در سال 1356 عازم تورنتو در کشور کانادا شد . در آنجا هم شروع به جذب دانشجویان پیرو امام کرد . هنگام تبعید امام به پاریس همراه با چند نفر از دانشجویان به محضر امام رسیدند و امام هم به آنها فرموده بودند : بروید تحصیل تان را تمام کنید که بزودی بوجود شما در ایران نیاز خواهد بود . بعد از اتمام تحصیل برای انجام ماموریتی به افغانستان میرود و در سال 1360 ورود به جهاد سازندگی و اواخر همان سال در خدمت سپاه در آمد و بسمت فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا در می آید .

سال 1365 برای مصاحبه با زائران مسلمان به حج مشرف میشود و با 120 نفر با زبان عربی ؛ انگلیسی به گفتگو میپردازد و انقلاب پیروزمند اسلامی را تفهیم میکند . حاج حسن میگفت :در مکه چنین با خدا راز و نیاز کردم : خدایا بارها جانم را در میادین نبرد آماج گلوله ها قرار دادم و هزاران تیر از کنار گوشم عبور کردند و هیچکدام بمن که آرزویم شهادت هست ؛ اصابت نکرد . خیلی ها دیرتر از من آمدند و زودتر از من رفتند . بارالها یا من لیاقت شهادت را ندارم یا گناهانم باعث میشود که به سویت نیایم و یا اینکه مصلحت دین است که بمانم .

در دوران دفاع مقدس چندین بار مجروح شدند و آخرین بار که از ناحیه ستون فقرات آسیب می بیند برای معالجه باید به اتریش اعزام شود . قبل از رفتن با قرارگاه رسول تماس گرفت و پرسید : چه خبر است ؟ گفته بودن : عروسی(عملیات) در پیش داریم اما حضور شما مستحب موکد است . ایشان هم بجای اتریش به جبهه ماووت عراق شتافتند . همان روز باران شدیدی می بارید . حاج حسن همراه با 2 نفر از فرماندهان سوار بر استیشن از شیب جاده بالا میرفتند که زیر رگبار دشمن قرار میگیرند و از شیشه ماشین به بیرون پرت می شوند و ماشین به ته دره سقوط میکند و ساعتهای آخر روز 28/7/66 حاج حسن آقاسی زاده به فیض شهادت نائل میگردد و 3 یادگار از خود بجا میگذارند . هنگام رفتن به همسرشان میگوید : بچه های من خدا دارند !

در مدت 6 سال خدمت در داخل جبهه 2400 پروژه کوچک و بزرگ از خود بجا گذاشت و در سن 28 سالگی همزمان با سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) به شهادت میرسد و در روز شهادت امام رضا(ع) بدن مطهرش به مشهد آورده میشود و در صحن آزادی ؛ بهشت ثامن الائمه ؛ بلوک 141 به خاک سپرده میشود . ایشان لازمه پیشرفت را اطاعت محض از ولایت فقیه میدانست .

عملیات هایی که حاج حسن در آنها حضور داشتند : عملیات رمضان ؛ محرم ؛ خیبر ؛ بدر ؛ والفجر یک تا 9 ؛ کربلای یک تا 10 ؛ فتح مهران و نصر یک تا 8 .

گفتم : به کجا ؟ گفت : صدایم کردند ! گل بودم و از خاک جدایم کردند .

گفتم : که فرشته ها چه کردند تو را ؟ گفت : روزی خور سفره ی خدایم کردند .

تاریخ حضور قاصدکها : 2 شهریور 91 . التماس دعا

[ سه شنبه ۱۳۹۱/۰۶/۰۷ ] [ 8:12 ] [ گمنام ] [ ]
درباره وبلاگ

شهدا کبوترانی گمنام بودند؛ که بر خاک مشهد الرضا سجده عشق زدند، تا وفاداری را ترجمانی دیگر ببخشند...
نويسندگان
پيوندهاي مشابه
امکانات وب